Zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zyskują ogromną popularność ze względu na znakomite efekty estetyczne, jakie można uzyskać dzięki tej substancji.
Mogą pojawić się jednak przyczyny, z powodu których konieczne będzie zniwelowanie zastosowanego wcześniej kwasu hialuronowego. W tym celu wykonywany jest zabieg hialuronidazy.
Hialuronidaza jest enzymem, który powoduje rozpad cząsteczek kwasu hialuronowego, czyli jego depolimeryzację. Substancja ta występuje m.in. w jadzie pszczół i os, ale również w ciele człowieka.
Jak wykonywana jest hialuronidaza Warszawa?
Enzym hialuronidazę wprowadza się bezpośrednio w miejscu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. W zależności od przeprowadzonego wcześniej zabiegu mogą to być policzki, usta, bruzdy nosowo-wargowe oraz inne okolice ciała. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą cienkiej igły, która umożliwia precyzyjne podanie hialuronidazy przyczyniającej się do rozpadu kwasu hialuronowego.
Po zabiegu, w okolicy wstrzyknięcia hialuronidazy, mogą pojawić się krótkotrwały obrzęk skóry lub siniaki, które znikną w krótkim czasie. Miejscowo może wystąpić stan zapalny skóry, pokrzywka bądź świąd. Ze względu na fakt, że działanie hialuronidazy utrzymuje się w organizmie do 72 godzin, efekty staną się bardziej widoczne po upływie tego czasu.
Kiedy przeprowadzić zabieg?
Zabieg hialuronidazy wykonywany jest w przypadku wystąpienia powikłań po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, jakimi mogą być reakcje alergiczne czy nieprawidłowe rozłożenie wypełnienia, które należy skorygować. Hialuronidazę zaleca się podać w takich przypadkach jak:
- zagrożenie wystąpienia martwicy skóry i tkanki podskórnej,
- zaburzenia czynności narządu wzroku,
- intensywna reakcja alergiczna,
- powstające grudki — ziarniaki,
- nierówne rozmieszczenie lub zbyt duża ilość wypełnienia powodujące asymetrię,
- infekcje bakteryjne — biofilm,
- obrzęki.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu hialuronidazy
Istnieją przypadki, przez które wstrzyknięcie hialuronidazy jest niemożliwe. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczamy:
- alergia na jad owadów błonkoskrzydłych — pszczół, os, szerszeni,
- uszkodzenia skóry w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi,
- różnego rodzaju infekcje — grzybicze, wirusowe czy bakteryjne.
Rozpuszczanie kwasu hialuronowego Warszawa. Zalecenia pozabiegowe i efekty
Czas trwania zabiegu hialuronidaza Warszawa wynosi 30 minut i działanie hialuronidazy jest praktycznie natychmiastowe. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych:
- w ciągu 6 godzin po zabiegu nie wolno dotykać obszaru skóry, gdzie przeprowadzany był zabieg,
- przez 72 godziny należy wstrzymać się od pocierania, tarcia i masowania miejsca wstrzyknięcia hialuronidazy.
Cały proces miejscowego rozpuszczenia kwasu hialuronowego (wypełniacza i kwasu występującego naturalnie w organizmie) trwa ok. 3 tygodni, natomiast pełny efekt zabiegu jest widoczny już po 72 godzinach. Ubytki zostają odbudowane w sposób stopniowy, poprawia się kondycja skóry i hialuronidaza zostaje wydalona z organizmu.
Uzyskane efekty zostają ocenione po 72 godzinach i wówczas zostaje podjęta decyzja, czy potrzebny jest kolejny zabieg. Rezultaty hialuronidazy dają najlepsze efekty, jeśli została podana w możliwie jak najkrótszym czasie po wykonaniu zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym. Rozpuszczanie kwasu hialuronowego można przeprowadzić po kilku miesiącach, ale skuteczność zabiegu jest dużo mniejsza.
Cenę wykonania zabiegu hialuronidazy w Warszawie możesz sprawdzić w poniższym cenniku. Gwarantujemy profesjonalne przeprowadzenie zabiegu przez najlepszych specjalistów, którzy otoczą Cię opieką i dołożą wszelkich starań, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.