W medycynie estetycznej bardzo ważną rolę odgrywa kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid). Jest to związek naturalnie występujący w skórze, który ma właściwości nawilżające i wypełniające. Z wiekiem następuje stopniowy zanik kwasu hialuronowego, który powoduje szereg zmian takich jak utrata objętości i elastyczności skóry czy utrata nawilżenia, które przyczyniają się m.in. do powstawania zmarszczek.
W odpowiedzi na potrzeby pacjentów związane z objawami starzenia skóry polecamy zabieg kwasem hialuronowym Warszawa w celu uzupełnienia jego niedoboru.
Stosujemy 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego:
- nieusieciowany w celu nawilżenia skóry – Po zastosowaniu znieczulenia kremem wprowadzany jest punktowo w głąb skóry za pomocą cienkiej, krótkiej igły. Kwas nieusieciowany utrzymuje się w tkance skórnej od kilku dni do ok. miesiąca.
- usieciowany jako wypełniacz – W przypadku tego rodzaju kwasu okres zachowania w tkance uzależniony jest od stopnia zagęszczenia (im bardziej usieciowany, tym utrzymuje się dłużej), miejsca podania oraz indywidualnych predyspozycji danego pacjenta. Średnio efekty wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymują się od 6 do 18 miesięcy.
Usuwanie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym Warszawa – efekty
Kwas hialuronowy może zostać wstrzyknięty praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych. Celem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym Warszawa jest uzupełnienie niedoboru tego związku, co ma przyczynić się do poprawy nawodnienia komórek. W rezultacie zwiększa się objętość i sprężystość skóry w miejscach, gdzie wystąpiło zwiotczenie.
Zastosowanie kwasu hialuronowego obejmuje:
- modelowanie ust
- poprawę objętości skóry
- nawilżenie skóry
- redukcję zmarszczek
- spłycenie blizn (np. poopreracyjnych),
- wypełnianie ubytków w skórze.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest usuwany przez organizm samoistnie, w związku z czym stopniowo efekty zabiegu będą zanikać. Należy przyjąć, że czas utrzymania efektów zabiegu wynosi od 6 do 12, a nawet 18 miesięcy. Na długość tego okresu mają również wpływ takie czynników jak: miejsce wykonania zabiegu, uwarunkowania genetyczne, tryb życia czy stosowana dieta.
Kiedy nie można wykonać zabiegu kwasem hialuronowym?
Terapie kwasem hialuronowym w Warszawie zaliczają się do zabiegów bezpiecznych i polecane są wielu pacjentom. Istnieją jednak określone okoliczności, które stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zaliczamy do nich:
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- ciąża,
- karmienie piersią,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy.